maanantai 22. lokakuuta 2007

Aleksis Kivi päev

Niisiiis, mõtlesin, et kui paneks ka mõned read sellest toredadast üritusest kirja. :D

Üritusest on möödas juba üle nädala, seetõttu ma suurt midagi enam ei mäleta, niisiis pean tuginema kõige hiilgavaimatele hetkedele 11. oktoobrist.

Las ma nüüd mõtlen...

A jaaa, esimeseks. Peale kurnavat sõitu ootas meid ees kohvilaud. Jee. Pizzakringel...

Teine meeliülendav sündmus oli soome keelne näidend (pealkirja ei mäleta). Ja toredaks tegi selle asjaolu, et ma ei saanud mitte midagi aru. [ Naeran isekeskis - enda üle ] Va. mõningad sidesõnad. Kahju, näitlejad paistsid päris lahedad.

Vahepeal ja kuni lõpuni välja sain kogeda veel mitmeid vaimseid tegevusi, millesse ma hetkel pikemalt ei viitsi laskuda - kuigi võiks ju..

Kokkuvõtvalt igati positiivne arendav ja ergutav klassiväline üritus. Tänk ju!

Aleksis Kivi päev

11.oktoobril tähistati seitsmendat korda Aleksis Kivi päeva. Sel aastal peeti seda Suure-Jaani Gümnaasiumis. Lisaks mitmele kõnele ja laulule nägime Aleksis Kivi näidendit "Kihlus". See oli komöödia, mille esitas Uusikaupunki rahvateater. Kuigi minul oli tekstist suhteliselt raske aru saada, tegid näitlejad väga head tööd.
Varem ei teadnud ma Aleksis Kivist suurt midagi. Teadsin vaid, et ta oli soome kirjanik, kes kirjutas "Seitse venda". Sain teada, et Aleksis Kivi oli esimene edu saavutanud Soome kirjanik, kes kirjutas soome keeles. Ta kirjutas näidendeid, romaane ja ka luuletusi. Teda peetakse soome kirjanduse isaks.
Peale teatrietendust oli meil võimalus külastada erinevaid töötubasid. Mina käisin keeleuurimise toas, kus meile räägiti soome keele ja kultuuri õppimisvõimalustest nii eestis kui ka soomes. Varem pole mulle soome keele edasiõppimine pähegi tulnud, kuid pärast seda loengut pani see mind mõtlema. Lisaks keeleuurimise töötoale oli veel ka mölkky, muurinpohjalettu'de valmistamise ja tohusõrmuste meisterdamise toad.
Pärast seda sõitsime me Olustvere lossi, kus meile räägiti selle elanikest ja ajaloost.
Aleksis Kivi päev Suure-Jaanis oli väga tore ja tahaks väga ka järgmisel aastal sellest osa võtta.

Suure-Jaani reis

Sai siis humanitaari rühmaga Suure-Jaanis käidud soomekeelt kõnelevate noorte kokku saamisel või midagi sarnast. Seal oli rahvast koos üle terve eesti. Täitsa tore oli seal kuna sai tegeletud igasuguste workshopidega kus sai teada niimõndagi soomekeelest ja kultuurist. Mina isiklikult loosi tahtel käisin suuri pannkooke küpsetamas mis oli tore kuna sai süüa ning käisin ka kasetohu sõrmuseid tegema. Räägiti küll et neid sõrmuseid suhteliselt raske teha aga ei ütleks sain pari minutiga asja käppa ja tegin nii umbes 6 sõrmust.
Seal sai ka vaadatud üht soome teatri grupi etendust, mis näis suhteliselt naljakas eriti üks näitleja. Peale workshope ja etendust saime süüa mis oli väga hea ning peale lõunasööki läksime Olustvere lossi. Seal räägiti lossi ajaloost ja nende omanikest läbiaegade ning mis nendega juhtund on. Lossi teisel korrusel oli väike topiste ja puuhobuste näitus. Lõpp kokkuvõttes oli see hästi tore üritus võib alati veel korraldada